SpaceX-Nasa Astronotları
NASA astronotları Bob Behnken, ayrıldı ve Doug Hurley, SpaceX Crew Dragon uzay aracının içindeki dokunmatik ekranları tanıyor.
SpaceX

SpaceX Falcon roketlerini, Dragon kapsüllerini ve Starlink uydularını işaretleyen yazılımı Nasa programcıları detaylandırıyor. Nasa ile bilgi paylaşımı çabası içerisindeler. Ve evet, Kerbal Uzay Programı oynuyorlar. Falcon roketleri, Dragon kapsülleri ve Starlink uyduları içinde kullandığı yazılım paketleri, PC’nizde veya telefonunuza indirebileceğiniz bir uygulama ile bağlantı kurabilir. Astronotlar Bob Behnken ve Doug Hurley, Google’ın dünyanın en yaygın kullanılan tarayıcısı olan Chrome tarayıcısının temellerini kullandılar ve Crew Dragon kapsülünü kontrol eden dokunmatik ekranlara aktardılar. Ve gözde özel şirketin her roketi ve uydusu, dünyanın milyarlarca Android telefonuna güç veren Linux işletim sisteminin bir varyasyonunu kullanıyor. Hurley ve Behnken’in uzay istasyonunda yardım ettiği bir Reddit AMA’da uzmanlar, Elon Musk’ın şirketinin uzay endüstrisini on yıllar öncesine dayanan teknolojiye dayanan bir alanı modernleştirmek için nasıl çalıştığını ortaya koydu. SpaceX, Google’ın Chrome web tarayıcısı için açık kaynak temeli olan Crew Dragon’daki dokunmatik ekran kullanıcı arayüzü için Chromium’u kullanıyor.

Crew Dragon(Dragon 2) Nedir, Yenir mi Yenmez mi?

Dragon 2, SpaceX tarafından Dragon 1 kargo uzay aracının halefi olarak geliştirilen ve üretilen bir yeniden kullanılabilir uzay aracı sınıfıdır. İki varyasyonu vardır: Crew Dragon, yedi kişilik kapasiteye sahiptir. Cargo Dragon, orijinal Dragon uzay aracının güncellenmiş bir yedeğidir.