starwars-oyun haberleri

EA, ilk sızıntıları takiben Star Wars Squadrons‘u resmen doğruladı. Pazartesi günü tam bir açıklama geliyor. Xbox‘ın haber sayfasında, EA‘nın ertelenmiş Play etkinliğinde ortaya çıkması planlanan bir oyun ve aynı zamanda serinin son halkası olan Squadrons‘u sızdırdı. Ancak başlığın mağaza sayfası şu anda yayında değil. Bu yılın başlarında Project Maverick adlı başka bir Yıldız Savaşları oyunu PSN’ye sızdırıldı.

Şubat ayında Kotaku tarafından oyun haberleri sayfasında yayınlanan ve EA Motive‘in “daha küçük, daha sıradışı” bir Star Wars projesi üzerinde çalıştığını belirten aynı oyun olduğu bildirildi. Sızan görüntüden yola çıkarak Squadrons’da hava uzay savaşına odaklanacaklar. Battlefront serisinde sadece it dalaşlarıyla çok oyunculu modlar bulunmasına rağmen, sadece uzay savaşına odaklanan son oyunu Rogue Squadron III: Rebel Strike oldu.

EA, önümüzdeki hafta E3 haftasında çok sayıda oyunun yer alacağı EA Play‘e ev sahipliği yapıyor. O zaman muhtemelen Star Wars Squadrons hakkında daha fazla şey öğreneceğiz. Gelecek tüm detayları bizden öğrenebilirsiniz.

Star Wars Rogue Squadron III: Rebel Strike Hakkında

Factor 5 tarafından geliştirilen ve LucasArts tarafından GameCube için yayınlanan bir aksiyon video oyunudur. Rebel Strike, Rogue Squadron ve Rogue Squadron II: Rogue Leader‘ın devamı olarak geliştirildi. Oyun Galaktik İmparatorluk ile çatışmaya girmek ve yenmek için yıldız savaşçılarını kullanan Rogue Filosunu takip ediyor. Rebel Strike, oyuncuların kara savaşlarına katılmalarını ve pilotluk yapmalarını da içererek, oyuncuların daha iyi bir oyun deneyimi yaşamasını sağlıyor. Oyun ayrıca Rogue Leader’ın iki görevi dışında hepsi için ortak oyun oynamaya izin veren modlara sahip.

Co-op, oyuncuların Star Wars Rogue Squadron II: Rogue Leader’ın görevlerini tekrar etmelerini sağlıyor.

Versus, it dalaşı ve hayatta kalma gibi çeşitli modlara sahiptir. Oyuncular X-Wings, A-Wings, TIE Fighters ve Darth Vader’ın TIE Advanced dahil olmak üzere çeşitli zanaatlarda pilotluk yapabilirler.

Star Wars, film serisiyle popüler kültür fenomeni olmasının yanı sıra, çeşitli ürünleriyle de müthiş bir hasılat elde etti. Hikayesi olsun, oyunları olsun, çeşitli ürünleri olsun, globale etki etmeyi başardı. Bence Yıldız Savaşları serisi, bize kalan eşsiz eserlerden biridir.

o(* ̄▽ ̄*)ブ